Neptun.NET Tanulmányi rendszer

A Debreceni Egyetem 2008 júliusában vezette be a Neptun.Net Tanulmányi Rendszert. A Neptun a Debreceni Egyetemen hálózati azonosító segítségével vehető igénybe, mind hallgatók, mind oktatók számára. A rendszer használatáról, illetve a technikai információkkal kapcsolatban részletes leírásokat találnak a tanulmányi rendszer kezdőoldalán!
További információkat a szolgáltatás weboldalán talál: neptun.unideb.hu

A Debreceni Egyetemen a Neptun.Net tanulmányi rendszert alkalmazzák a hallgatói nyilvántartással és az oktatásszervezéssel kapcsolatos adminisztratív feladatok ellátására. A rendszert egyaránt használják a tanulmányi osztályok és tanszékek ügyintézői, az oktatók és a hallgatók. A Neptun az intézmény hallgatói számára a következő lehetőségeket biztosítja:

• Tájékozódhatnak a rendszerben kezelt adataikról
  • Megismerhetik a tanulmányukra, képzésükre és tárgyakra vonatkozó információkat
  • Tárgyfelvételi időszakban jelentkezhetnek a meghirdetett tárgyakra
  • Vizsgára jelentkezhetnek a vizsgajelentkezési időszakban
  • Ellenőrizhetik a beírt jegyeiket
  • A rendszeren belül üzeneteket kaphatnak az oktatóktól vagy ügyintézőktől
  • Figyelemmel kísérhetik az elutalt ösztöndíjukat
  • Intézhetik fizetési kötelezettségüket
  • Kérdőívet tölthetnek ki, amellyel hozzájárulnak az oktatás minőségi fejlesztéséhez (pl.oktatói munka hallgatói véleményezése)