Levelezés otthonról

Mi a különbség az IMAP és a POP3 protokoll között?

• Az IMAP protokoll használatával a levelek a szerveren maradnak, így bármikor, bárhonnan elérhetőek lesznek. Nagyon fontos, hogy megfelelően karban tartsa postafiókját (a régi levelek törlésével), mert ha megtelik a tárhely, nem tud új leveleket fogadni.
  • A POP3 protokoll használatával a levelek letöltődnek az aktuális számítógépre, így csak az adott gép levelezőprogramjában lesznek elérhetőek.

Levelezés otthonról (egyetemi hálózaton kívülről)

• Amennyiben az egyetemi webes levelezőrendszert használja, úgy nincs semmi teendője.
  • Kliensoldali levelezőprogram használata esetén:
    • A levelek fogadása ugyanúgy történik, mint az egyetemi hálózaton belül (link).
    • A kimenő levelek küldéséhez STARTTLS beállítás szükséges (link/kép).

A 25-ös port elérhetőségének tesztelése

Előfordulhat, hogy az internetszolgáltató blokkolja a 25-ös TCP port elérését.

Ellenőrzés telnet alkalmazással

Nyissunk meg egy parancssort és futtassuk a telnet mailgw.it.unideb.hu 25 parancsot.

Ellenőrzés a PuTTY alkalmazással (amennyiben nem áll rendelkezésre telnet)

Indítsuk el a PuTTY programot, és kapcsolódjunk telnet protokollon és a 25-ös porton keresztül mailgw.it.unideb.hu szerverhez.
A PuTTY letölthető a Szoftverek menüpont alatt.

Ha egy 220-szal kezdődő válaszsort kapunk, a szolgáltató nem blokkolja az adott port elérését. Ellenkező esetben kérjük vegye fel a kapcsolatot az internetszolgáltató ügyfélszolgálatával és kérje a korlátozás feloldását!