Elektronikus levelezési szerverek átszervezésének lépései

Az egyetemi email szolgáltatás konszolidációjának I. fázisa hamarosan lezárul, az azt követő II. fázisban fog megtörténni a régi email címek átirányítása. Szeretnénk tájékoztatni az egyetemi felhasználóknak a szolgáltatást érintő változások életbe lépésének pontos időpontjáról.

Az átállás időpontja karonként:

• március 11., péntek GYTK, FOK
  • március 18., péntek BTK
  • március 25., péntek NK
  • április 1., péntek TTK / ZK
  • április vége, május eleje ÁOK

Az átállás időpontjától számított két hétig a régi postafiókba - csak olvasható módon - még be tudnak lépni a felhasználók. Ezen idő elteltével a postafiókok és a hozzá tartozó tárhelyek megszűntetésre kerülnek.

Az új rendszerben a központi email fiókok mérete 1 GB, valamint egy-egy email üzenet megengedett maximális mérete (csatolmányokat is beleértve) 25 MB. A levelezőrendszer spam és vírusvédelemmel van ellátva. A kiszűrt (kéretlennek minősített) levelek a postafiókok Spam mappájába kerülnek, ahol egy hónapig állnak a felhasználó rendelkezésére, majd azt követően automatikusan törlődnek.